Ogłoszenia – 30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby misji. Nie mniej serdecznie dziękuję za ofiary dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas.

 2. W minionym tygodniu została odnowiona część stolików.

 3. To ostatnie dni października. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach Świętych.

 4. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Kartki do wpisywania osób zmarłych znajdują się na stoliku w kruchcie. Od piątku do końca listopada w tygodniu na zakończenie Mszy Świętych będziemy sukcesywnie ogarniać modlitwą zgłoszonych zmarłych odmawiając dziesiątkę Różańca. W ich intencji sprawowane będą także Msze Święte: 1 i 2 listopada oraz w pierwsze poniedziałki miesiąca.

 5. Można już zamawiać intencje Mszy Świętej na rok 2024.

 6. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9 i 17. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11. Po Mszy Świętej o godz. 17 odbędzie się procesja żałobna. Przypominam, że tego dnia każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej tak, jak w niedziele.

 7. W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień modlitw za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 8. Msza Święta sprawowana będzie o godz. 17. Po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. Tego dnia, aby uzyskać odpust za osobę zmarłą wystarczy nawiedzić kościół i odmówić w nim modlitwę „Ojcze nasz” i Wyznanie wiary, dlatego nasz kościół będzie otwarty od godz. 8 do 20.

 8. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 9. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 10. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i trzecie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze: wykonanie i zamontowanie parapetów nad kaloryferami w kościele. Po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo Eucharystyczne. Ponadto po Mszy Świętej i nabożeństwie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 12. W dniu 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 10 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Natomiast o godz. 17 odbędzie się koncert „Wolność jest w nas”. Po koncercie nastąpi wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy się o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości. Osoby zainteresowane udziałem w tych uroczystościach proszę o kontakt i odebranie zaproszeń.