Ogłoszenie – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na potrzeby seminarium warszawskiego oraz dla podopiecznych naszej Caritas. Dziękuję też za ofiary składane do puszki Caritas umieszczonej na filarze pod figurą św. Antoniego. Zachęcam również do zadeklarowania 1,5% od podatku na rzecz Caritas. Informacje jak przekazać go znajdują się na plakacie w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

  2. Nie mniej serdecznie dziękuję za ofiarowanie kwiatów dla Matki Bożej, zarówno przed obraz, jak i przed figurę.

  3. Dziś po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

  4. Przypominam, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary: żywność o przedłużonej dacie trwałości oraz środki czystości.

  5. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki po Mszy Świętej o godz. 17. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

  1. W środę przypada 36. rocznica erygowania, czyli powstania naszej parafii. Pamiętajmy o wzajemnej modlitwie za siebie i za zmarłych parafian.

  2. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, a po niej Droga krzyżowa. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

  3. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z drugim nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

  4. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze parafii. Po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne, a po nim spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania.