Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wczorajsze skorzystanie z sakramentu spowiedzi u księży gości.

 2. Dziękuję też mieszkańcom ulic za ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego: Wierzbowej, Jastrzębskiej, Kolejowej, Wschodniej, Przechodniej, trzem rodzinom z ul. Granicznej, Słonecznej, Leśnej i Zakątek. Przypominam, że indywidualne ofiary można wrzucać do puszki znajdującej się na filarze pod figurą św. Józefa. Za wszystkich ofiarodawców oraz za ich rodziny będę modlił się sprawując Mszę Świętą Wigilii Paschalnej.

 3. Dziękuję również osobom, które przygotowały dekorację oraz posadziły kwiaty: przed kościołem, pod krzyżem i przy grocie Matki Bożej oraz świetlicy „Żabka” za ofiarowanie mi palmy na dzisiejszą uroczystość.

 4. Dziękuję ponadto za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na podopiecznych naszej Caritas. Dzięki Waszym ofiarom i darom rzeczowym wczoraj zostało wydane 18 paczek, w tym 11 pojedynczych, z których każda zawierała ok. 25 produktów.

 5. W Wielkim Tygodniu i w Oktawę Wielkanocy nie będzie nabożeństw do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jadwigi królowej.

 6. Od jutra proszę o odbieranie tekstów osoby, które podjęłyby się czytania i śpiewania podczas Triduum Paschalnego.

 7. W Wielki Czwartek nie ma Mszy Świętej o godz. 8, natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.30. Na jej zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy i będzie możliwość adoracji do godz. 21. Za śpiew hymnu „Sław języku tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam, że po zakończeniu liturgii kropielnice zostaną opróżnione i pozostaną puste aż do zakończenia Mszy Świętej Wigilii Paschalnej.

 8. W Wielki Piątek adoracja od godz. 8. Rozpocznie się ona Ciemną Jutrznią, a o godz. 15 w godzinie śmierci Pana Jezusa rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Grobu Pańskiego. Będzie wtedy możliwość adoracji i spowiedzi do godz. 22. Przypominam, że w Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby w wieku między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do syta.

 9. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 8. Rozpocznie się ona Ciemną Jutrznią. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 8.30-15.00 co pół godziny. Nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi. O godz. 15 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 10. W Wielką Sobotę o godz. 19.30 rozpocznie się Msza Święta Wigilii Paschalnej Niedzieli Zmartwychwstania, na którą proszę przynieść świece. Będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 6 procesja rezurekcyjna i Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości, a zwłaszcza ministrantów, bielanki (w związku z tym proszę o suszone kwiaty dla nich), asystę procesyjną od baldachimu i chorągwi oraz członków Kółek Żywego Różańca ze świecami. Kolejne Msze Święte o godz. 11 i 12.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 9 i 17. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę będzie miało miejsce przestawienie zegarków (śpimy o godzinę krócej).

 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9, 11 i 12.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na KUL.