Ogłoszenia – Wielkanoc – 31.03.2024 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję: za wszystkie ofiary na dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego, zarówno te zbierane na poszczególnych ulicach, jak i indywidualne składane do puszki pod figurą św. Józefa. Dziękuję tu szczególnie osobom, które zbierały te ofiary na poszczególnych ulicach. Za wszystkich ofiarodawców i za ich rodziny modliłem się wczoraj podczas Mszy Świętej Wigilii Paschalnej Niedzieli Zmartwychwstania; ofiarodawcy słodyczy dla dzieci; ofiarodawcom paprotek do ozdobienia chóru; osobom, które przyczyniły się do uświetnienia procesji rezurekcyjnej oraz wszystkim liturgiom Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, panom od baldachimu i chorągwi, bielankom oraz ofiarodawcom kwiatów dla nich, panom, którzy od lat strzelają, a nade wszystko p. kościelnemu i p. organiście; osobom, dzięki których inspiracji, pracy i zaangażowaniu mieliśmy wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekorację wielkopostną i wielkanocną ołtarza.

  1. Dziś Msze Święte o godz. 6, 11 (po niej nowenna do Miłosierdzia Bożego) i 12.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 9 i 17.

  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte o godz. 9 (z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, będzie ona odprawiona za zmarłych zgłoszonych w wypominkach), 11 (po niej nowenna do Miłosierdzia Bożego) i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. Tradycyjnie tego dnia będziemy wspierać modlitwą i ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  3. Od wtorku do soboty na zakończenie Mszy Świętych będziemy odmawiać nowennę do Miłosierdzia Bożego.

  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

  5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne. Ponadto z racji pierwszego piątku miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

  6. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z trzecim nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta.

  7. W przyszłą niedzielę, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze parafii (zamówiłem już drzwi do kruchty). Po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne z procesją, a po nim spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

  8. W niedzielę 12 maja po Mszy Świętej o godz. 11 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz do Jej Rocznicy. Rocznica odbędzie się w niedzielę 19 maja na Mszy Świętej o godz. 11, a I Komunia Święta 26 maja na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 12.30.