Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

 2. Nie mniej serdecznie dziękuję za ofiary dla podopiecznych naszej Caritas. Zarówno za te złożone w ubiegłą niedzielę, jak i za te składane do puszki pod figurą św. Antoniego.

 3. Również serdecznie dziękuję za ofiarowanie roślin pod obraz Jezusa Miłosiernego, kwiatów do figury i przed obraz Matki Bożej oraz za pomoc w wiosennych pracach ogrodniczych wokół kościoła i plebanii.

 4. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, a w sobotę wspomnienie św. Floriana.

 5. We wtorek przypada 10 rocznica śmierci mojego poprzednika ks. Stanisława Baranowskiego. W jego intencji będę sprawował Mszę Świętą o godz. 8. Proszę też o indywidualną modlitwę za niego.

 6. We wtorek nie będzie spotkania Odnowy w Duchu Świętym Źródło nadziei. Następne spotkanie 7 maja o godz. 19 w Sali na chórze (wejście drzwiami przy konfesjonale). Serdecznie zapraszam.

 7. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane one będą: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W tym roku z racji 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki będziemy, poza niedzielami i uroczystościami, wsłuchiwali się w sceny z jego życia.

 8. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszoczwartkowe, a następnie majowe.

 9. W piątek, z racji przypadającej uroczystości Maryi, Królowej Polski, Msze Święte według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9 (po niej nabożeństwo majowe), 11 i 17. Z racji uroczystości możemy w ten piątek spożywać pokarmy mięsne. Ponadto zapraszam na godz. 15 na Siedliska na ul. Sielską na poświęcenie odbudowanej kapliczki. Tam również odprawimy nabożeństwo majowe.

 10. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z czwartym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Eucharystii nabożeństwo majowe.

 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze. Po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej miesiąca, nabożeństwo i procesja Eucharystyczna. A po Mszy Świętej o godz. 17 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 12. W dniach 6-7 maja w kościele św. Anny w Piasecznie będzie miało miejsce nawiedzenie relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Dokładny program uroczystości znajduje się w gablocie, na stronie parafialnej i na parafialnym facebooku.