Ogłoszenia – Niedziela, uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

 1. Dziękuję za ofiary jakie w ubiegłą niedzielę złożyliście na potrzeby podopiecznych naszej Caritas oraz za te składane do puszki pod figurą św. Antoniego. Dzięki Waszym ofiarom wydano wczoraj 17 paczek, w tym 7 paczek rodzinnych, z których każda zawierała prawie 20 produktów.

 2. Dziękuję małżeństwu, które zasponsorowało zakup pasa z wizerunkiem Ducha Świętego.

 3. Jeszcze raz dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie naszego kościoła i za udekorowanie ołtarza.

 4. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe: dziś po Mszy Świętej o godz. 9 i do piątku po Mszach Świętych. W Boże Ciało będzie miało ono miejsce podczas procesji. W identycznym układzie od soboty sprawowane będą nabożeństwa czerwcowe.

 5. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w piątek święto nawiedzenia NMP.

 6. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 9 i 11. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. Po Mszy Świętej o godz. 11 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Proszę więc o zaangażowanie się mieszkańców w budowę i dekorację ołtarzy. Zachęcam, aby dorośli młodsi wiekiem włączyli się również w to dzieło. Zapraszam też ministrantów, asystę procesyjną. Potrzeba po 8 mężczyzn do posługi podczas procesji między poszczególnymi ołtarzami: od kościoła – mieszkańcy Siedlisk, od I ołtarza – mieszkańcy Stefanowa, od II ołtarza – mieszkańcy Zakładu Rybackiego i od III ołtarza – mieszkańcy Żabieńca. Zapraszam bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach z uroczystości. Dla bielanek proszę o kwiaty do sypania. Tradycyjnie podczas procesji między II a III ołtarzem odśpiewamy litanię loretańską. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało i pierwszą niedzielę czerwca przeznaczone będę na zakup dwóch relikwiariów dla: św. Jadwigi Królowej i św. arcybpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

 7. Od czwartku 30 maja, z racji nowenny do św. Jadwigi, nie będzie dodatkowych nabożeństw.

 8. W piątek, sobotę i niedzielę w ramach przygotowań do odpustu uroczystości św. Jadwigi będziemy przeżywali nabożeństwo adoracyjne. Program jest następujący: w piątek i sobotę o godz. 16 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną adorację; o godz. 17 Msza Święta, a po niej nabożeństwo i nowenna przed uroczystością naszej patronki, a następnie do godz. 19 czas na indywidualną adorację. W niedzielę adoracja będzie między Mszami Świętymi do Mszy Świętej o godz. 17.

 9. W piątek o godz. 19 na plebanii spotkanie Grupy biblijnej.

 10. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z piątym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Eucharystii nabożeństwo czerwcowe i nowenna do św. Jadwigi.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej miesiąca, nabożeństwo i procesja Eucharystyczna. Natomiast po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie odbędzie się w niedzielą 9 czerwca.