Ogłoszenia – 9 Niedziela Zwykła – 02.06.2024 r.

 1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przebiegu uroczystości Bożego Ciała i procesji z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję też za kwiaty od ołtarzy Bożego Ciała, które teraz dekorują kościół, teren wokół kościoła i przy plebanii. Za Wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie składam serdeczne „Bóg zapłać”, dlatego też Mszę Świętą w czwartek będę sprawował za Was, za Wasze rodziny i w Waszych intencjach jako wyraz mojej wdzięczności.

 2. Dziękuję też rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – zakup nowego kościołka na wodę święconą oraz kropidła.

 3. Dziękuję również państwu młodym za udekorowanie prezbiterium kościoła.

 4. Dziś między Mszami możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach dorocznej adoracji i przygotowań do odpustu, a po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

 5. Przypominam, że nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, w środę św. Bonifacego, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę w naszej parafii uroczystość św. Jadwigi Królowej.

 7. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta w intencji zmarłych w nich zgłoszonych.

 8. We wtorek przypada 36. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza Kazimierza kard. Nycza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 9. W czwartek z racji zakończenia dawnej oktawy Bożego Ciała nie będzie Mszy Świętej o godz. 8, lecz o godz. 17. Po Mszy Świętej wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie i nabożeństwach procesja Eucharystyczna. Po jej zakończeniu błogosławieństwo wianków.

 10. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta. W ten piątek z racji przypadającej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, proszę więc o Waszą modlitwę w tej intencji.

 11. W sobotę będziemy przeżywali doroczną uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Jadwigi. O godz. 16.45 nabożeństwo do św. Jadwigi. Na bocznym ołtarzu można składać intencje na to nabożeństwo. O godz. 17 Msza Święta odpustowa zakończona procesją. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 spotkanie ze mną kandydatów na ministrantów, a z p. organistą spotkanie osób chętnych do włączenia się śpiewem w liturgię. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania.