Ogłoszenia – Niedziela, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2025 r.

  1. Dziś po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

  2. Informuję, że do puszki pod figurą św. Józefa można składać intencje na nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej, które będzie miało miejsce przed uroczystą Mszą Świętą odpustową – w przyszły poniedziałek 9 czerwca o godz. 18.15.

  3. Od dziś nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Sprawowane są one: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

  4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, a w czwartek św. Bonifacego.

  5. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta w intencji zmarłych w nich zgłoszonych.

  6. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: pierwszoczwartkowe i czerwcowe połączone z nowennami.

  7. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: pierwszopiątkowe i czerwcowe połączone z nowennami. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 19, po zakończeniu adoracji, możliwość przystąpienia do Komunii Świętej dla osób chcących dopełnić warunków pierwszych piątków miesiąca.

  8. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z piątym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Eucharystii nabożeństwo czerwcowe połączone z nowennami.

  9. W piątek, sobotę i niedzielę w ramach przygotowań do odpustu uroczystości św. Jadwigi będziemy przeżywali nabożeństwo adoracyjne. Program jest następujący: w piątek i sobotę o godz. 16 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną adorację; o godz. 17 Msza Święta, a po niej nabożeństwo i nowenny, a następnie do godz. 19 czas na indywidualną adorację. W niedzielę adoracja będzie między Mszami Świętymi do Mszy Świętej o godz. 17. Po Mszy Świętej o godz. 17 wspólnota „Źródło nadziei” zaprasza na wspólne przeżywanie niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Najpierw modlitwa uwielbienia Boga, a następnie ok. 19 możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, modlitwy, którą praktykowali już apostołowie i która może być umocnieniem dla każdego, kto czuje się zagubiony, słaby czy chory.

  10. W sobotę na stadionie Legii odbędzie się spotkanie pod hasłem: „Świat rani, Bóg leczy”.  W programie: Msza Święta, adoracja, katechezy, koncerty i modlitwa. Aby wziąć udział, wystarczy wejść na stronę jezusnastadionielegii.pl– tam można zapoznać się ze szczegółami spotkania oraz nabyć darmowe bilety (aby je odebrać należy kliknąć niebieski przycisk „Archidiecezja Warszawska”).

  11. Przypominam, że w przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.