Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

1. Dziękuję serdecznie za ofiary, które w ubiegłą niedzielę złożyliście na potrzeby gospodarcze naszej parafii oraz osobom, które te ofiary zbierały. Dziękuję też sołtysowi Żabieńca, p. Adamowi, za pomoc w naprawie wjazdu na parking.

2. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki po Mszy Świętej o godz. 17. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

1. Przypominam, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości oraz środki czystości.

2. Jutro o godz. 19 w parafii w Zalesiu Górnym organizowane jest spotkanie omawiające zasady Programu „Czyste Powietrze” dotyczące programów i pozyskiwania funduszy do wymiany pieców i modernizacji domów.

3. W środę przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. O godz. 18 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona z udziałem Episkopatu dziękczynna Msza Święta. Tego dnia proszę o osobistą modlitwę za papieża.

4. W piątek o godz. 17 Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Eucharystii Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dopiero po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji. Ponadto od godz. 18.15 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio, a po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem relikwiami. Natomiast po wszystkim Mszach Świętych wolontariusze Caritas będą zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.