SYNOD

Celem ogłoszonego przez papieża Franciszka synodu jest powrót do źródeł Kościoła, którego jesteśmy członkami.

Stworzyliśmy tę zakładkę aby informować na temat Synodu i postępu prac w naszej parafii. Do uczestniczenia zapraszamy wszystkich. Praca synodalna powinna być prowadzona w każdej parafii, a w modlitwę i prace synodalne powinny włączyć się wszelkie środowiska, tak parafialne jak poza parafialne. Poza wspólnotami i duszpasterstwami również środowiska naukowe katolickie i świeckie, ludzi przeżywających kryzys wiary, osoby po apostazji, osoby biedne i wykluczone, młodzież stroniącą od Kościoła oraz osoby pragnące powrócić do Kościoła.

O spotkaniach będziemy informowali w ogłoszeniach po niedzielnych Mszach Świętych.

Zapraszamy wszystkich

Jeśli ktoś ma pytania dotyczące synodu, propozycje, chęć uczestniczenia, zapraszamy do kontaktu przez specjalnie stworzony do tego adres email:  synod@parafiawzabiencu.pl

Jeśli ktoś z Państwa jest chętny aby otrzymywać na swój email materiały dotyczące Synodu prośba o kontakt poprzez powyższy email.

Anonimowa ankieta synodalna online

Wersja papierowa dostępna będzie w kościele od niedzieli 6 lutego

Najbliższe spotkanie synodalne po zakończeniu kolędy

15.01.2021 Spotkanie osób kontaktowych z parafii dekanatu piaseczyńskiego z biskupem Jareckim w parafii św, Anny w Piasecznie. Uczestniczyły w nim osoby kontaktowe w sprawach synodu z wszystkich parafii piaseczyńskich, Jazgarzewa, Kamionki, Józefosławia, Zalesia Górnego, Głoskowa, Starej Iwicznej. Wymienione zostały spostrzeżenia i doświadczenia w pracach synodalnych.

10.01.2021 Spotkanie online osób kontaktowych

24.11.2021 Spotkanie online osób kontaktowych z ponad 200 parafii Archidiecezji warszawskiej

25.11.2021 Jesteśmy po pierwszym spotkaniu. Zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych spotkaniach, o których będziemy informować w ogłoszeniach parafialnych.

Synod – Archidiecezja Warszawska

Zaproszeni są wszyscy! Rozpoczął się etap diecezjalny synodu “Ku Kościołowi synodalnemu”